Критерії оцінки фізичної працездатності і функціонального потенціалу спортсменів-аматорів
Ключові слова:
спортсмени, аматори, фізична працездатність, максимальне споживання киснюАнотація
Мета дослідження. Визначити діапазон змін фізичної працездатності та максимального рівня реакції кардіореспіраторної системи у мало тренованих осіб, які почали займатися спортом після 20 років і намагаються приймати участь в змаганнях з триатлону, марафону, велоспорту
Матеріали і методи. У 69 мало тренованих людей вивчали реакцію кардіореспіраторної системи та фізичну працездатність спортсменів-аматорів в умовах тестового навантаження на аеробні здібності.
Результати. З використанням сучасного ергоспірометричного комплексу «Oxycon Pro» визначили групи спортсменів-аматорів за значенням «критичної» потужності роботи в стандартних умовах тестування максимального споживання кисню. У спортсменів-аматорів рівень фізичної працездатності залежить від стажу їх спортивного тренування та віку, в якому почали аматори систематично тренуватися.
Висновки. Надана інформація дозволить визначити рівень підготовленості спортсменів-аматорів, що підвищить ефективність спортивної підготовки спортсменів різного рівня тренованості та стажу.
Посилання
Лисенко, О.М. (2001) Відмінності максимальних аеробних можливостей спортсменів, зумовлені спрямованістю процесу довгострокової адаптації. Фізіологічний журнал, 47 (3), 80-89.
Хроника ВОЗ (1971), 25 (8), 380 – 386