До питання про професійну підготовку майбутніх учителів фізичної культури з навчання плаванню в дитячих оздоровчих таборах

С. М. Клімакова

Анотація


Освітньо-кваліфікаційна характеристика, за якою розробляються навчальні програми недостатньо спрямована на навчання плаванню дітей в дитячих оздоровчих таборах. Робочі програми курсу плавання факультету фізичного виховання також не в повній мірі відповідають вимогам посадової інструкції інструктора з плавання. Тому для формування професійної компетентності інструктора з плавання в дитячих оздоровчих таборах необхідно зайнятися розробкою: вмінь, знань необхідних для навчання дітей плаванню в дитячих оздоровчих таборах, які вдосконалять освітньо-кваліфікаційну характеристику. А також розробити критерії оцінювання студентів щодо вміння навчати плаванню дітей в дитячих оздоровчих таборах, показників і рівнів їх сформованості.

 

Ключові слова


плавання; посадова інструкція; студенти

Повний текст:

PDF

Посилання


Державний освітньо-кваліфікаційний стандарт спеціальності фізичне виховання. Додаток А. Виробничі функції, типові задачі діяльності та вміння, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу.

Державний освітньо-кваліфікаційний стандарт спеціальності фізичне виховання. Додаток В. Система блоків змістовних модулів.

Ляшенко А.М., Клімакова С.М. Програма з теорії і методики викладання Плавання І курс, за вимогами кредитно-модульної системи. /Навчальні розробки для студентів І курсу факультету фізичної культури/ — Харків: ХНПУ, 2012. — 17 с.

Ляшенко А.М., Клімакова С.М. Програма з теорії і методики викладання Плавання І курс (табірний збір), за вимогами кредитно-модульної системи. /Навчальні розробки для студентів І курсу факультету фізичної культури/ — Харків: ХНПУ, 2012. — 14 с.

Осадчий В. В. Сучасні вимоги до професійної підготовки майбутніх учителів (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького) [електронний ресурс] http://vuzlib.com/content/view/354/84 дата відвідування 4.12.2014.

Посадова інструкція інструктора з плавання в оздоровчих таборах. [електронний ресурс] http://studopedia.ru/3_49717_obyazannosti-personala-detskogo-ozdorovitelnogo-lagerya-po-organizatsii-fizkulturno-ozdorovitelnoy-raboti-s-detmi.html (дата звернення: 15.10.2014)

Шкребтій Ю.М. Про врегулювання системи фізичної культури і спорту в Україні // Реалізація здорового способу життя — сучасні підходи / За ред. М.Лук’янченка, Ю.Шкребтія, Е.Боляха, А.Матвєєва. — Дрогобич: КОЛО, 2005. — С. 13-26.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.